بزرگ ترین افتخار آیت الله مظاهری

 

آیت‌الله‌العظمی مظاهری منبر رفتن را بزرگ‌ترین افتخار خود می‌داند  آیت‌الله‌العظمی مظاهری به پیروی از سلف صالح و علمائی همچون حضرت امام خمینی(ره)، شهید مطهری و شهدای محراب و غیره منبر رفتن را افتخار خود می‌داند .

 

حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی کوچک‌زاده، مسئول نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان، در گفت‌وگو با خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا)، با اشاره به جایگاه اجتماعی آیت‌الله‌العظمی مظاهری اظهار کرد :

 متأسفانه بعضی از علماء منبر رفتن و وعظ و خطابه را کسر شأن خود می‌دانند و این تفکر غلط موجب شده که سطح منابر پایین آید .

ایشان به پیروی از سلف صالح و علمائی همچون حضرت امام خمینی(قدس سره الشریف)، شهید مطهری و شهدای محراب و غیره منبر رفتن را افتخار خود می‌داند .

 

آیت‌الله‌العظمی مظاهری در مسجد حکیم اصفهان شب‌های جمعه و روزهای ماه مبارک رمضان با مطالب ارزنده و منسجم عموم مردم را به فیض رسانده‌اند و همه روزه در مسجد امیرالمومنین (ع) بعد از نماز صبح تفسیر قرآن می‌گویند که موفق به یک دوره تفیسر شدند که دور دوم با سبکی دیگر و قوتی بیشتر در حال انجام است .

 از مزایای معظم‌له همت والای ایشان در اقامه سه وقت نماز در سه مسجد امیرالمومنین(ع)، مسجد حکیم و مسجد دارالشفاءست که باید ایشان را نیز امام جماعت نمونه نامید و از ایشان الگوگیری کرد .

 

از دیگر مزایای ایشان ولایتمداری و تبلیغ پر قوت ولایت فقیه است که همیشه در درس خارج فقشان با نظرات قوی و جدید این بحث را به طور مستوفا در اصفهان جا انداختند که حائز اهمیت است .

به مسائل و مشکلات مردم و تماس مستقیم با شهروندان در آیت‌الله العظمی مظاهری یک چهره مردمی ساخته است. همه روز با وجود کبرسن و خستگی دورس سنگین، در دفتر خود می‌نشینند و مردم و مسئولین به ایشان برای امور مختلف مراجعه می‌کنند


حجت‌الاسلام کوچک‌زاده با اشاره به در صحنه بودن آیت‌الله‌العظمی مظاهری بیان کرد : آیت‌الله العظمی مظاهری تمام منبرهایشان با دعا برای امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری شروع می‌شود و تلاش کرده با حمایت‌های بی‌دریغ خود این رسالت را ایفا کنند .

 

همچنین در مراسمات سیاسی همچون ایام بهمن و روز قدس و غیره و همچنین دعوت مردم به شرکت پر شور در این مراسم موجب رونق انقلاب و یأس دشمنان شده است .

 توجه به مسائل و مشکلات مردم و تماس مستقیم با شهروندان از آیت‌الله العظمی مظاهری یک چهره مردمی ساخته است. همه روز با وجود کبر سن و خستگی دروس سنگین، در دفتر خود می‌نشینند و مردم و مسئولین به ایشان برای امور مختلف مراجعه می‌نمایند .

 

ایشان همه روز در دفتر علماء در بخش پاسخ به سوالات شرعی حضور می‌یابند و به سوالات مردم به صورت حضوری و غیرحضوری پاسخ می‌دهند با شجاعتی بالا در برابر بدعت‌ها و خرافات می‌ایستند و جامعه را روشن می‌نمایند نظیر قمه‌زنی و ادعای ملاقات امام زمان(عج) و ...یک امر به معروف و نهی از منکر فعال می‌باشند .

آیت‌الله‌العظمی مظاهری در جهت ترویج فرهنگ عفاف و حجاب کوشا و فعالند و مرتباً به مسئولین امر و مردم توصیه‌های مشفقانه می‌کنند که این خود در سلامت محیط بسیار مؤثر است .

 

در ابتدای ورود به اصفهان به محافل و مراکز علمی و مردمی سرکشی می‌کردند و در اجتماعات مختلف به سخنرانی می‌پرداختند، اما به جهت اینکه گرفتاری‌های ایشان زیادتر شد و توان جسمی ایشان کاهش یافت، با دادن پیام‌های ارزنده به محافل گوناگون از این بخش هم غفلت نورزیدند.

تهیه شده در واحد رایانه

مدرسه راهنمایی شهید مدرس